| davidenco112 a întrebat:

Hei,tocmai mi-am facut un site de anime uri http://www.animeallife.com/,azi dimineata l am deschis, vreau sa stiu daca va place design ul pe care l am creat si spuneti mi ce alte anime uri vreti sa incarc pe site!

5 răspunsuri:
| dorinm17 a răspuns:

Salut! Site-ul arata foarte tare si se vede ca ai muncit ceva la design ca sa arate cat mai profesionist. Am o singura nelamurire: pentru ce e nevoie sa iti faci cont? In restul totul e ok, iar site-ul e fain. Eu am inceput sa ma uit recent la animeuri, deci nu prea am experienta ca sa recomand foarte multe animeuri, insa momentan ma uit la Naruto si mi se pare genial, deci mi-ar placea daca l-ai adauga. As vrea sa ma uit si la Death Note in curand, deci mi-ar placea daca ai adauga si episoadele acestuia. Am vazut ca i-ai facut descrierea, dar inca nu ai adaugat episoadele. Oricum, spor in continuare cu site-ulwinking

| davidenco112 explică (pentru dorinm17):

Mersi mult, trebuie sa ti faci cont daca vrei sa adaugi comentarii la anime uri, astazi postez death note si akame ga kill, iar in urmatoarele zile o sa pun si naruto si alte serii mai lungi, momentan dureaza cam 2 ore sa uploadez cam 12 - 13 episoade deoarece e foarte greu si mai trebuie sa lucrez la log in ca e cam rau programat

| RandomStudent a răspuns:

De curiozitate, ce cunostinte ti-au trebuit pentru a face site-ul(html si css sigur)?

| davidenco112 explică (pentru RandomStudent):

Nu este chiar asa greu sa faci un website, trebuie sa inveti putin wordpress.org de pe internet, mai intai trebuie sa iti cumperi un domeniu si un host, poti sa alegi sa cumperi un host scump care ofera o gramada de caracteristici sau poti sa faci ca si mine si sa cumperi un host de 1 dollar/luna, apoi din tutoriale inveti cum sa instalezi wordpress pe acel domeniu, dupa ce ai instalat wordpress trebuie doar sa inveti sa lucrezi in el si nu e chiar foarte greu deoarece exista sute de tutoriale pe internet, dupa vreo cateva luni esti maestru in wordpress laughing))))))))

| RandomStudent a răspuns (pentru davidenco112):

Ok, mersi laughing