| Msk2002 a întrebat:

Hei TPU, am nevoie de ajutorul vostru. De câteva zile ma chinui sa ies din S mode pe Windows 10 Pro dar nu reușesc. Când intru pe Microsoft store și caut Switch out of s mode imi da o eroare. Ma poate ajuta cineva?

7 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Salut!
Ne poți spune ce spune acea eroare?

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Din cate stiu eu, din S Mode se iese scriind in Run ( Win+R) msconfig. Iar pe acolo trebuie sa fie "Disable safe mode".

| Msk2002 explică (pentru PainTech):

Try again later
Page could not be loaded. Please try again later
Code:0x80131509

| PainTech a răspuns (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Nu safemode, S mode.
Microsoft a facut o versiune S(ecure) a sistemului de operare in care nu poti instala absolut nimic ce nu este in windows store ( esti blocat cu Edge, nu poti instala Chrome, nu poti instala Steam, nu poti instala jocuri decat daca sunt in magazinul lor, etc. )

| PainTech a răspuns (pentru Msk2002):

Incearca sa rulezi Windows Store Troubleshooter din Control Panel > Troubleshooting > All.

| Msk2002 explică (pentru PainTech):

Nu îmi da nimic