| Jem65 a întrebat:

Am o mare dilema, deci am un card sd de la hama de 16 gb.Problema e ca el este corupt.
Cand il bag in telefon imi zice ca e deteriorat,ma lasa sa ii dau un format,dar merge cat merge dupa imi da o eroare si nu merge.
Am incercat la calculator,doar ca la calculator mi-l citeste dar nu imi arata niciun detaliu despre el, ca si cum ar fi efectiv gol.Am folosit minitool partition wizard,dar nici cu ala,pentru ca atunci cand il selectez nu imi arata nicio optiune pe care as putea sa o fac la el.
Ce as putea sa fac?
Si va rog nu imi ziceti sa imi iau altul sau sa il duc la service, ca nu mai am garantie la el.
MUltumesc!

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Hard disk low level format

| Jem65 explică (pentru gelu1970):

Nu merge
La capacitatea sd card-ului imi arata 000 00000 00000
Si imi zice ca e prea mica capacitatea sa pot face ceva

| gelu1970 a răspuns (pentru Jem65):

Ai incercat cu cmd.exe?
ai intrat in admin de discuri sa vezi daca are format raw?

| Jem65 explică (pentru gelu1970):

Nu
Cum trebuie sa fac mai exact?

| gelu1970 a răspuns (pentru Jem65):

Cauta un tutorial. Sunt multe. De multe ori da rezultate in probleme de acest tip. Iti trebuie doar un pc cu windows si cardul sd conectat chiar daca il recunoaste ca un dispozitiv ce trebuie formatat