| TheCraftingHero a întrebat:

Am o problema cu PC-ul.Am o placa video GT 610, si de vreo 2 zile de fiecare data cand intru intr-un joc dupa ceva timp imi iau black screen, monitorul imi zice "no signal".Tin sa mentionez ca in jocuri cu grafica mai slaba, cum ar fi minecraft, dupa in jur de 30 de minute primesc black screen-ul, iar in jocuri cu grafica mai buna cum ar fi cs:go, dupa 5-10 minute.Prima oara cand s-a intamplat am deschis carcasa PC-ului si placa video mirosea a ars.Stie cineva ce are si ce as putea sa fac sa rezolv?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ar trebui incercat cu alta placa. Daca nu mai face la fel trebuie una noua. Eu cred ca-i dusa placa si nu ai ce face! Eventual dusa la un atelier si sa vada daca ii pune pasta termica noua ce se intampla.

6 răspunsuri:
| Landry a răspuns:

Salut! Cred ca placa video e pe moarte, ar trebui sa incerci cu alta placa sa vezi daca nu-i problema de la placa de baza, iar daca nu e de la placa de baza ai nevoie de placa video noua. Bafta!

| Adrian926a a răspuns:

Probabil coolerul s-a ars, verifica daca se invarte cand pc-ul e deschis.

| TheCraftingHero explică (pentru Adrian926a):

Ai dreptate, cred ca s-a ars cooler-ul, nu se invarte deloc

| TheCraftingHero explică (pentru Salontanul):

Am incercat cu o alta placa video si nu face la fel, cred ca e de la cooler ca nu se invarte deloc

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru TheCraftingHero):

Da. S-a dus coolerul. Cu putina atentie se poate schimba: http://bit.ly/2E4zR02

| Adrian926a a răspuns (pentru TheCraftingHero):

Atunci placa ta video nu are nimic, pc-ul tau se opreste pentru ca placa video se incinge prea tare, pune alt ventilator si problema e rezolvata