| g00dmorning a întrebat:

Hei, TPU, am o problema cu TV-ul.
Astazi cand l-am deschis am observat ca nu are culorile normale: de exemplu pielea oamenilor se vede albastra-verzui, culoarea verde se vede rosie si etc. Probabil am apasat pe ceva si am setat culorile. Cum pot repara asta, ca sa nu vad gen AVATAR?

2 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Daca ai receiver, adica asta:
http://img29.olx.ro/......oviste.jpg
este foarte posibil sa fie de la cablul asta care conecteaza tv-ul cu receiver-ul, verifica daca e bagat bine.

| K0sti a răspuns:

Ce televizor nene, sau va e lene sa scrieti? Trebuie sa ghicim? LCD, CRT?