| MyNameIsNotImportant a întrebat:

Am si eu o problema. Imi creste maseaua de minte in partea stanga jos.Nu se vede inca dar s-a spart un pic pielea aia de pe deasupra si se vede. Nu am inca dureri si nici nu e rosie sau umflata gingia insa am observat cand m-am apasat usor cu degetul acolo ca un colt imi creste pe lateral in spate(spre limba). E normal sau imi v-a creste gresit`? sad Nu as vrea sa merg la dentist sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și dacă mergi tu la stomatologie, ce are?
Nu-ți face nimic, doar vede despre ce este vorba și poți primi și un mic ajutor prin combaterea viitoarei dar nu și posibile dureri pentru că vorbim de alveola dentară (gingie).
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| lovem3 a răspuns:

Din pacate va trebui sa te duci eu am fost si a trebuit sa mi-o scoata pe cea din stanga jos au fost 2 saptamani de chin.pentru ca nu puteam sa vorbesc sa mananc etc.dar acum sunt bine acum imi creste tot astea in dreapta jos si va trebui sa ma duc la doctor.

nu ai ce sa faci decat sa mergi la dentist curaj.ca nici eu nu suport dentistii (imi e frica) dar.sunt lucruri care sunte nevoiti sa le face mai devreme sau mai tarziu.

| MyNameIsNotImportant explică:

Eu am intrebat daca exista posibilitatea sa imi creasca gresit. daca imi creste asa cum am descris mai sus.de dentist vad eu.cred ca o sa trebuiasca sa ma duc la un moment dat pentru ca am o carie ff mica pe un dinte dar nu vreau sa se faca mai mare angry si atunci spun si de maseaua de minte dar deocamdata nu am dureri cum zici ca ai avut tu asa ca nu are rost sa ma duc incawinking

| MyNameIsNotImportant explică:

Oricum nu ma costa nimic pentru ca am 17 ani si stau in Germania iar aici orice consultatie e gratis pana la 18 ani laughing tongue

| kiba a răspuns:

Iti e frica de dentist? cel putin la me e o placere sa ma duc la dentista ( e varamea ) si ma distrez cand ma duc la ea mai o gluma si asa imi face dinti eu cred ca este normal asa ceva pentru ca si eu am patit asa deci nu ai de ce te ingrijora daca nu ai incredere du-te la stomatolog si. intreba daca e bine asa la un control medical nu te costa nimic dar trebuie sa ai programare ori ceva de genu big grin