| Raiden a întrebat:

De cand am deschis calculator azi dimineata ecranul meu este albastru. laughing Adica, se vede mai albastrit si celelalte culori nu mai arata cum ar trebui, este o combinatie intre culoarea normala si albastru. Aseara cand am inchis calculatorul erau culorile normale. Ce s-a intamplat? Cum imi recapat culorile?

11 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

E o problema cu mufele. Verifica daca sunt bine bagate in monitor - placa video. Eu mai demult aveam un monitor mai tampit si daca miscam un pic de mufa se vedea albastru. Daca nu e asta inseamna ca e o problema in interiorul monitorului sau ceva din setari, desi nu cred ca ai umblat. Bafta!

| waXonwaXoff a răspuns:

Incerca sa umblii putin la contrast. Daca ai monitor LCD in dreapta gasesti butoanele cu care modifici contrastul. Daca ai monitor vechi butoanele le gasestisub ecran in fata ta.
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:1, s:0

sau click dreapta pe desktop si umbli in setari.Succes!

| szergiu a răspuns:

Incearca sa stingi monitorul si sa il aprinzi. poate fi de la Memoria RAM sau mai rau Placa video.

| AdiSenior a răspuns:

Sal all.Si mie mi se mai albastreste ecranul monitorului, dar misc un pic mufa din spatele placii video si isi revine.Banuiesc ca nu prea ating acei pini de la mufa.Monitorul e Relisys CRT si are culori vii, inca mai e bun sarakulaughing

| Raiden explică:

@luchass, vorbesti limbi straine pentru mine. laughing

| Raiden explică:

@szergiu, am inchis si am redeschis calculatorul si monitorul si toate cele, degeaba. :d

| Raiden explică:

La mine era de la monitor. Am schimbat monitorul. happy

| вυттєяƒℓу a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel insa nu stiu care este problemastraight face Si nici nu am umblat la elstraight face
Se mai fac din cand in cand cate 30 de sec -1 min culorile normale insa.thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-o să te ajute nimeni fără mai multe detalii. Despre ce calculator este vorba (configurație, monitor, etc), ce OS rulează, de cât timp îl ai, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti poti pune ochelari cu lentile roz si o sa vezi nu doar computerul, dar si viata in alta nunata, daca albastru te deranjeaza. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine fix asa si nu pot face nimic am schimbat si windows-ul si nimic ce sa fac?