| TeDrqq a întrebat:

Hei TPU, am si eu o intrebare placa video Nvidia Forsa GameForce FX5500 (256mb) ( aceasta : http://www.emag.ro/......EBXH2BBBM/ ) suporta DirectX11? Si daca da, se va misca greu pe Windows7HomePremium?

Funda!

7 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Suporta doar directx 9, este foarte veche si daca nu era de ajuns mai este si pe AGP, deci se va misca putin sacadat daca ai activat aero

| TeDrqq explică (pentru Me2):

Aham, si atunci de ce cand dau la dxdiag pe windows7 imi apare directX 11? tongue te-am prins laughing

| Me2 a răspuns (pentru TeDrqq):

Ba nu m'ai prins, placa aia video are Dx9, ia uitate putin la specificatii.
Da'mi si mie un Print la dxdiag

| TeDrqq explică (pentru Me2):

Da am vazut ca are, si deata am ramas socat cand am vazut ca merge :)) si sincer fara aero se misca destul de bine :P uite print-ul http://imgur.com/wH0QP8v

| TeDrqq explică (pentru Me2):

Ei? te-ai convins cu print-ul? Te-am lasat fara cuvinte? laughing) Deci te-am prins tongue daca nu aveam W7 din cauza ta nu imi puneam laughing))

Minciunicaaa, da primesti funda ca ai fost sincer laughing)winking

| PiNNoTheGamer a răspuns (pentru TeDrqq):

Hai ca te-am prins eu. Windows-ul vine cu DX11 preinstalat dar placa video nu stie sa-l foloseasca deci iti vor merge doar aplicatiile pana in DX9.Deci degeaba scrie acolo happy.

| TeDrqq explică (pentru PiNNoTheGamer):

laughing, eu nu cred, rulez jocuri care functioneaza doar cu dx11winking oricum, caz inchis laughing) mersi de raspunswinking