| Laurentiujr a întrebat:

Hei TPU, cum se face un cod HTML pe platforma Blogger? Ca să pun videoclipuri din alte surse la mine pe platformă. Ofer funda.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

ți-au răspuns deja colegii, foarte CLAR chiar, spune-le merci și nu mai fă spam

Răspuns utilizator avertizat
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa folosesti tag-ul "embeded", cu link-ul videoclipului.
Formatul tag-ului il poti gasi sub oricare videoclip de pe Youtube.

Răspuns utilizator avertizat
Bula
| Bula a răspuns (pentru Laurentiujr):

Nu se vede absolut nimic.
Nu in orice site se pot include tag-uri. Un exemplu este chiar TPU, unde editorul corecteaza si exclude textele inscrise neconforme cu vointa administratorilor site-ului.

Pe site-ul tau propriu (scris de tine) insa poti include diferite obiecte, dupa vointa ta.

| sierra1 a răspuns (pentru Bula):

"editorul corecteaza si exclude textele inscrise neconforme cu vointa administratorilor"

corect!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai usor e sa citesti documentatia la fiecare serviciu (cauta Youtube, vineo embed). Codul tau trebuie sa respecte anumite norme de formatare ca sa mearga acel element embedded. De asemenea trebuie sa stii cum sa il pui in pagina prin css ca sa fie marimea buna