| anonim_4396 a întrebat:

Eu am un laptop Asus x53 gaming si am următoarele componente:procesor i7, 8gb ram, placa video gt540.

Stiu ca placa video este mica.

Dar as vrea sa mi-o schimb.

S-ar potrivi un gtx 970?

Adică ar fi compatibil?

Si daca la placa video gt540 am 30 de fpsuri pe minecraft, pe gtx 970 cate fpsuri voi avea?

Răspuns Câştigător
| Tuderlus a răspuns:

Pai pe laptop nu se poate adauga placa video decat cu un adaptor dar o sa scada din performanta avand in vedere si pretul acelui adaptor este 100Euro mai asteepti si o luna sa iti vina deci nu ai solutii de ales.

6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Măi, pe aceea mă îndoiesc că nu vei avea 60 FPS fără Optifine și 4GB de memorie RAM alocată.

| GabiDumitrescu a răspuns:

E LAPTOP. O mizerie de la Asus, nu Eurocom sau alta scula, deci o sa schimbi placa video cand voi fi eu popa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ce ai ma?
Veziti de treaba ta.
Dacă nu imi răspunzi la intrebari si vorbeste despre cu totul altceva iesi de pe întrebarea mea.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Depinde ce i7 ai, depinde ce tip de memorie RAM ai, depinde ce placa video gtx970 vrei sa cumperi.
Seria 9xx deja e cam veche.

| RAY a răspuns:

Placa video e lipita pe placa de baza, deci vise

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am raspuns, cap-de-cuc ce esti!