| MayhemChimera a întrebat:

Hei. Vreau sa imi cumpar un Nikon D3300. Sunt incepator, dar totusi as vrea un aparat pe care sa il pot folosi mai mult timp. As vrea sa cheltuiesc pana in 2000 de lei pe un aparat si acesta mi-a indeplinit in mare parte toate criteriile. Urmeaza sa imi fac portofoliul pentru facultate pe partea de fotografie si procesarea computerizata a imaginii, tocmai de aceea as vrea o parere de la o persoana care il are sau l-a avut, cum se comporta, isi merita pretul? Cel mai complet raspuns primeste funda.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Eu am 3200 si 3300
ambele sunt impecabile si nu regret investitia facuta.
deci, in ceea ce ma priveste iti recomand sa il cumperi.

| Saltbae a răspuns:

Eu dețin un Nikon D3100 VR kit cu obiectiv 18-55 mm (este la fel ca D3300). L-am cumpărat la mâna a doua, dar ca nou, la 250€. Lucrează perfect, dacă știi cum sa ii faci toate setările, ies fotografii super bune cu o calitate înaltă. Bateria tine destul de mult, se mișcă destul de repede când am nevoie de fotografii una după alta, are 12 moduri, 4 dintre ele setabile. Singura nemulțumire pe care o am este ca modelul este oarecum vechi și nu se poate conecta la wifi. In rest, bateria are încărcător, are mufa pentru microfon extern și microUSB pentru conectare la PC.
Pentru facultate este cam ce ți-ar trebui, părerea mea.