| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Vreau sa nu mai primesc mesaje pe Facebook de la necunoscuti. Se poate, am vazut persoane carora nu le poti trimite mesaj. Stie cineva cum pot activa setarea respectiva?

6 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Cred ca merge sa nu poti primi doar cerere de prietenie nu si mesaje in rest cu mesaje poti bloca sa nu accepti cand iti scrie

| cfrtobias a răspuns (pentru cfrtobias):

Gasesti in setari -) confidentialitate asta

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru celmaitarenume):

Unde în setări. Lămurește-mă și pe mine. Și eu caut această setare și nu am găsit niciodată. Am contul de Facebook din anul 2010, nu de ieri sau azi.

| eckblume a răspuns (pentru anonim_4396):

"Login to Facebook and go to the Account drop-down menu at the top of any Facebook page and select "Privacy Settings." Select "View settings" in the "Basic Directory Information" section. Change the setting for "Send me messages." Your options include Everyone, Friends and Friends of Friends. " cred ca nu mai e disponibila functia...

| Andreeush a răspuns:

Du-te la setări și modifică să îți trimită doar prietenii mesaje.