| Vali013 a întrebat:

Hei vreau sa stiu daca pot conecta telefonul la TV chiar daca nu este smart!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu il conecta deoarece o sa strici telefonul placa de bază a telefonului nu suportă sa il conectezi decat la handsfree.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt mai multe solutii:
- Adaptorul MHL (Mobile High-Definition Link) – te ajuta sa conectezi telefonul, tableta sau alte aparate portabile la un televizor HD, prin portul USB sau prin mufa microUSB a telefonului;
- Samsung AllShare Cast Dongle - este un portal intre telefonul tau Samsung Galaxy S3 sau Samsung Galaxy Note 2 si orice televizor HD. Astfel, tot ce faci pe telefon, vezi si pe televizor: filme, jocuri, documente, poze. Telefonul sau tableta va functiona in acest timp ca o telecomanda;
- Allview Smart2TV este alternativa romaneasca la Chromecast, adica un dispozitiv care permite redarea continutului de pe telefon sau tableta pe orice televizor care dispune de HDMI.
Practic, micul adaptor se conecteaza la un televizor obisnuit si il transforma pe acesta intr-un smart TV. Oricine poate sa redea continut de pe tableta sau smartphone, pe televizor;
- Chromecast: http://bit.ly/2DP7f5N;
- Netgear PTV3000 - este un adaptor wireless, care transmite imaginea de pe smartphone, tableta sau laptop pe ecranul televizorului.