| DomnulMuratura99 a întrebat:

Am cumparat un smart tv cu Android pe el, cum ma pot conecta cu telefonul la tv?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a putea transmite de pe telefon pe televizor, trebuie sa ai urmatoarele conditii indeplinite:
- telefonul sa fie capabil sa fie setat ca "host" (centru) wi-fi, sa poata transmite wi-fi.
- televizorul trebuie sa aiba conexiune de internet si prin wi-fi, sa poata prelua semnalul telefonului
- sa ai instalat pe telefon o aplicatie /functie de mirroring
- sa fie configurat corect intregul echipament (telefon-televizor)
- sa fie pornite ambele aparate si setate pentru transmisie de mirroring.

In lipsa oricarui ounct de mai sus, televizorul si telefonul nu se va "intelege" unul cu altul.

| Bondarel99 a răspuns:

Eu am unul Smart cu Android dar nu are funcția de Screening Mirroring deci teapa (oricum nu ma interesa prea mult) așa ca verifica la televizor dacă are.

| sierra1 a răspuns:

Pune pe telefon o aplicatie gen mirroring