| Umbrae a întrebat:

Hello TPU. Am o problema. Mi-am uitat parola la una din adresele mele de mail, iar singura modalitate de a mi-o recupera e cea cu SMS-ul pe mobil. Problema e ca mi-am schimbat numarul de telefon, iar cel pe care il am inregistrat acolo nu mai e valabil, deci nu am cum sa primesc niciun SMS. Cum as putea sa-mi recuperez totusi parola? E foarte important sa mi-o recuperez.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai poti, daca era asa importanta parola nu o uitai

| Iceman1234 a răspuns:

Salut..am mai patit si eu asa ceva si cred ca inca este posibila recuperarea adresei de e-mail. am gasit si eu aceasta pe internet si am salvat intr-un fisier toate informatiile.
Deschideţi Yahoo Messenger şi introduceţi parola şi ID-ul contului de mess şi daţi Sign În, dacă o să vă apară o fereastră în care scrie următorul mesaj, Your account has been locked (81003003) " intr-adevar contul dvs. este blocat, dacă nu apare, va trebui să o faceţi să apară (prin tastarea repetată a unor date greşite în căsuţa user sau în căsuţa password după care daţi Sign In), datorită încercărilor repetate, de a deschide mess-ul cu date greşite Yahoo va percepe acest lucru, ca o încercare de, spargere "a contului dvs. şi pentru a preveni acest lucru, va bloca contul. Dacă în sfârşit aţi reuşit să îl blocaţi mai introduceţi odată datele (Username şi Password) şi la deşchiderea ferestrei în care aveţi cele trei opţiuni New user, Sign-in-Problems, şi Try Again (acestea apar doar dacă aveţi instalată o variantă inferioară de Yahoo Messenger şi anume 8 sau 9, dacă aveţi instalată o versiune superioară, dezinstalaţi-o şi instalaţi una din cele două variante, urmând ca după rezolvarea problemei să reveniţi la varianta dorită prin reinstalare), daţi click pe cea din mijloc, Sign -in -Problems, vi se va deschide o pagină asemănătoare celei de la Yahoo Mail în care va trebui să introduceţi Yahoo ID şi passsword. Dacă aveţi noroc cam asta a fost tot, contul v-a fost deblocat Au fost însă cazuri în care paşi au fost alţi dar o să vă pliaţi după situaţie, oricum, nu vă cere informaţi de genul celor cerute dacă aţi urma calea Forgot yoor password.

| Bogdan_Mario_1985 a răspuns:

Păi cred ca singura metodă ar fi sa îți faci alt mail dar mie îmi arată,, parola uitată,, si acolo afli mai multe dar totuși nu trebuie să-mi trimită nimic pe mail