| under89 a întrebat:

Help!
Am o problema cu bateria de la laptop. Pana azi dimineata, mergea, bateria se incarca corespunzator, dar acum imi apare "plugged in, not charging". Ledul acela este rosu si e si incarcata 94%, se aprinde, se stinge.
Laptop-ul nu mai porneste daca nu este conectat incarcatorul, si daca il deconectez se stinge imediat.

Am cautat si pe net, am incercat si cu dezinstalarea "Microsoft ACPI", scoaterea bateriei etc.

Chestia e ca uneori acel led ramane pentrut cateva secunde aprins si apare ca se incarca, dar apoi iar incepe sa se stinga.
A inceput sa se incalzeasca cam repede, desi nu e supus foarte mult si parca scoate un "fosnet" uneori.

Laptop-ul face 3 ani, bateria nu a fost schimbata.

ASUS K53U
AMD Brazos

3 răspunsuri:
| nestiy a răspuns:

Du-l la un specialist sa-l analizeze. Cel mai bine.

| K0sti a răspuns:

Alta baterie! Sa fii fericit, a mea a mers 8 luni si a decedat!

| Pietricel a răspuns:

Du-l la un specialist si vezi ce zice. Daca spune sa cumperi alta baterie trebuie.