| NickPop a întrebat:

Help me
Cand pornesc laptopul se aprine normal dar dintr-o data mi se face negru ecranul chiar daca laptopul ramane aprins
Ce pot sa fac?
Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In timp ce lucrezi sau te joci la laptop face asa? Sau numai cand nu faci nimic? Daca se face ecranul negru atunci cand tu esti plecat sau nu esti activ pe laptop, atunci el intra in acel Stand By, adica economiseste energie electrica. Daca se face ecranul negru atunci cand tu lucrezi pe el sau te joci, atunci treaba poate fi mai grava. Poate avea defectiuni la placa video.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai windows cu licenta?

| VuIpi a răspuns:

Cand bateria e aproape goala se intampla asa, trebuie sa il conectezi la priza. Daca e conectat dar tot asa patesti, probabil intra in stand-by, intra la setari si selecteaza sa intre in stand-by dupa mai mult timp de neutilizare sau niciodata.

| CryLulu a răspuns:

Ar putea fi din cauza ca s-a incalzit prea tare, incearca sa pui pasta.

| K0sti a răspuns:

Placa video sau invertorul!