| Http64 a întrebat:

Hey!
Am nevoie urgent de niște informații
Windows 8.1 are aplicație Netflix oficială, sau trebuie să intri pe site?
În cazul în care nu are, pot instala aplicația de pe vreun site?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti instala aplicatie, de pe Microsoft store.
Dai la store scrii Netflix, dai download.
Dar am impresia ca nu merge minimizata, daca mai faci si altceva la pc.
In sensul ca, daca dai pe film, te uiti, si minimizezi, si vrei sa citesti mailu, sau altceva, se pune pauza pe film.
Asta nu-mi place pe pc.
Pe telefon in schimb, ai optiune sa minimizezi casuta intr-un colt, pe desktop-ul telefonului, si poti sa stai si pe Facebook si sa te uiti si la film sau serial, in acelasi timp.
Ma rog, au aia niste filme, din 1860, si seriale, 2% din toate serialele, alea bune nu sunt nici o data pe Netflix. Doar porcarii de-ale lor cu Orange is the new black cu lesbiene, si alte seriale cu gay. Am oprit abonamentu.
Incearca un now tv, cu vpn de Anglia.
Au oferte mult mai bune si filme si seriale mult mai noi.
Au sport, filme, seriale, si live tv.
Se iau separat abonamentele. Depinde la ce vrei sa te uiti, si au si ei 14 zile am impresia, gratis, si poti sa cancelezi cand vrei tu.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Nu are ceva preinstalat. O poti obtine de aici: http://bit.ly/2Pez7aI