| LasleaIoan1972 a întrebat:

Aplicatia Netflix se poate instala pe windows 7?

18 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Aplicatie" este denumirea programelor rulate pe dispozitive mobile (telefon, tableta) care ruleaza cu sisteme de operare specifice Android / iOS /Windows Mobile.
Pe calculatoare (personale sau programe) denumirea este "Program", la sistemele de operare specifice (DOS, Windows, Linux, iOS, Unix, etc.).
Sistemele de operare (si structura hardware-ului) fiind diferite, fiecare tip de program functioneaza doar pe sistemul de operare pentru care a fost scris (si compilat in format binar) sau cu ajutorul unui program de simulare (conversie) a altui program de operare.

In cazul aplicatiei Netflix, acesta functioneaza pe dispozitive mobile.
Daca vrei sa vizionezi de pe un calculator (sau alt dispozitiv) pe care nu functioneaza aplicatia, atunci poti viziona filmele in browser, pe site-ul https://www.netflix.com/ro-en/

| Zuzu1991 a răspuns:

NU
dar in browser merge binemercic
totusi, daca, CHIAR te mananca, de nu mai poti, poti pune win8 sau 10 in virtualbox or smth

| LasleaIoan1972 explică (pentru Zuzu1991):

Browseru e pe 720p cel mai mic bitrate nu 1080p

| Zuzu1991 a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

Si rezolutia monitorului e... CAT?!?

| LasleaIoan1972 explică (pentru Zuzu1991):

1920x1200 eizo 2441

| Zuzu1991 a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

Wow 4:3, WOW
nu ca nu mi-as dori un EIZO tongue
oricum, de unde stii care e rezolutia video, afaik, Netflix are doar o setare unde ii spui ca e maxim sau nu
iar ultima idee e... ai abonament 4k? ca restul parca nu sunt mai mari de 720p

| LasleaIoan1972 explică (pentru Zuzu1991):

Da am cel de 12 euro adica 4k adica premium, daca ai Netflix si apesi tastele ctrl shift alt si litera d vezi multe date printre care si rezolutia bitrate etc

| Zuzu1991 a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

Ti-am pus doua intrebari, nu una
eu nu am reusit sa vad care e rezolutia la Netflix in browser
tu de unde stii ca e numai 720p?
CHIAR sunt curios

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca asta :
https://www.youtube.com/watch?v=F6IW1tExFLU

| LasleaIoan1972 explică:

Trebuie sa fie un artificiu si pentru windows 7 dar trebuie stiinta

| LasleaIoan1972 explică:

Am dat 2 raspunsuri, asa apare daca apesi ce am scris, printscreen nu a luat si imaginea doar datele tehnice https://i.imgur.com/dGk4TaZ.png

| LasleaIoan1972 explică:

ZUZU ai dat ignore complet aiurea, ceea ce am, scris e real cauta pe net https://ro.how10.com/1501149-netflix-what-are-the-keyboard-shortcuts

| LasleaIoan1972 explică (pentru LasleaIoan1972):

Eu vreeam sa vb cu tine ca sa nu tot asteptam mesaje de la unu la altul

| anonim_4396 a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

Este un untilizator cu acest obicei si multe altele (injuraturi, jigniri), nu are rost sa incerci sa porti o conversatie civilizata cu el.

| Skarr a răspuns:

Aplicația o iei de pe store. Store care nu exista pe Windows 7. Deci nu

| LasleaIoan1972 explică (pentru Skarr):

Sigur aplicatia este si in alt loc decat in store

| diNNozo a răspuns:

Salutare! Aplicatia Netflix nu mai functioneaza pe w7/w8. Singurul windows pe care functioneaza aplicatia este Windows10! bafta!

| LasleaIoan1972 explică (pentru diNNozo):

Functioneaza si pe w8