| LasleaIoan1972 a întrebat:

Are cineva un windows PE la care sa pot sa-i modific marimea locatiei in ram unde se afla windows ca sa pot instala mai multe programe si la care functioneaza Youtube si se poate instala aplicatia Netflix?

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Windows PE? inca nu am auzit de asta laughing
Apoi, tu nu marimea locatiei in ram vrei sa-i maresti, ai habar ce vorbesti? laughing
Tu ai vrea sa maresti memoria virtuala sau fisierul de paginare cum se mai zice!
Dar pentru asta nu ai nevoie de un anumit windows, aceasta setare il gasesti pe orice windows! Totusi luand in calcul la felul cum ai descris ce vrei NU te-as sfatui sa umbli la acele setari... in cel mai rau caz va trebui sa reinstalezi windows daca nu faci setarile cum trebuie!
Acum sa vedem de ce ai vrut asta? Mai multe programe tot nu vei putea instala pentru ca memoria virtuala nu e ca cea RAM!
Cu Youtube nu prea te inteleg, de ce n-ar functiona? Cat despre Netflix, ai nevoie de un program pentru asta nu un anumit windows! laughing

| LasleaIoan1972 explică (pentru lpavel):

Daca nu ai auzit de windows PE nu mai da sfaturi ca nu sti
si
nici asta nu sti ca Netflix nu are nevoie obligatoriu de un program sau aplicatie poate functiona direct din browser

| lpavel a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

Windows PE Nu exista! laughing Cat despre Netflix, pai tu ai zis ca vrei un winsows pe care sa functioneze aplicatia nertflix... Cine dracu nu stie ca din browser te poti uita? laughing Daca ai uitat ce ai intrebat macar uita-te din nou ce ai scris! laughing
Bine atunci te las sa cauti windows PE pe care sa instalezi aplicatia Netflix laughing

| LasleaIoan1972 explică (pentru lpavel):

Windows PE Nu exista!
uite aici de la Microsoft citire ca sa inveti ca habar nu ai
https://docs.microsoft.com/......inpe-intro

| LasleaIoan1972 explică (pentru lpavel):

Exista windows 10 PE 8PE 7PE dar daca nu sti lasa pe altii

| lpavel a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

Asta repara windowsul 10 nu e un sistem de operare la propriu daca ai stii engleza cat de cat iti zice acolo ce face... asa e, nu stiam de asta dar nici nu ma mir ca asta nu e un sistem de operare normal! bine atunci te las pe tine. bafta cu acest sistem de operare! laughing

| LasleaIoan1972 explică (pentru lpavel):

Cauta windows 10 PE este sistem de operare live la fel ca multe linuxuri