| Vivi16 a întrebat:

Hey! Am o problema... Memoria de pe C este full; am inceput si am sters tone de programe nefolositoare, si multe alte fisiere (toate de pe C). Problema este ca imi arata ca memoria calculatorului pe C este la fel de plina, indiferent de cate fisiere am sters. De specificat ca tot ce am sters, am sters corespunzator, adica cu Uninstal. funditaaa...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incearca urmatoarele: 1. Uita-te in Recycle Bin si sterge tot ce ai acolo cu File/Empty Recycle Bin. 2.Intra prin Start/All Programs/Accesories/Sistem Tools si da Disk Cleanup. 3.Tot asa ca la 2 si faci o defragmentare cu Disk Defragmenter. Dupa toate acestea ar trebui sa ai loc in partitia C. Succes si numai bine!

4 răspunsuri:
| 9gag a răspuns:

Vezi poate ai ceva pe desktop sau in My Documents care ocupa multbig grin Succes

| Adrick a răspuns:

Ccleaner...sau aulogics disk defrag! happy

| dany1219 a răspuns:

Pai dai si o defragmentare...si apoi vezi.winking

| myhu2011 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema.am avut un hard de 80gb si zicea ca imi era ocupat tot.dar eu nu mai aveam nimic in calculator in afara de metin 2. mi-am downloadat de pe net disc cleaner.o sa iti las si un link http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/Wise-Disk-Cleaner.shtml si o sa iti curete hardul in totalitate.tot ce nu este bun si nu ai nevoie elimina. dupa ce a sters ceea ce nu era necesar te rog da o defragmentare si o sa iti meaga foarte bine SUCCES! si daca te rog FUNDA?