| dragutsa a întrebat:

Hey de ce nu mi se mai invarte cuva la masina de spalat Whirlpool?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Dacă se aude motorul că funcționează înseamnă că s-a rupt cureaua de transmisie. Dacă nu se aude nimic încearcă să echilibrezi rufele în cuvă, poate că are autoprotecție de sarcină. Dacă nici aia nu vrifică dacă e în priză și ai curent. Dacă nici una nu e(oricum) cheamă un depanator.Succes

1 răspuns:
| moneantonella a răspuns:

Buna! Am patit si eu si d cele mai multe ori calcarul este cel care impietreste celelalte piese si opreste rotirea acesteia. Sper ca te-am ajutat! Funda?