| elena a întrebat:

Rog frumos, cine poate sa-mi spuna, cat costa o cuva pentru o masina de spalat marca Whirlpool si de la care magazin din Iasi pot sa o cumpar? Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
De ce nu mergi chiar tu sa intrebi cat costa la firmele care au puse la vanzarea produse din gama Whirpool?
Magazine: Metro, Cora, Carrfour, Domo, etc.
Bafta.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| elena explică:

Revin cu amanunte... pe certificatul de garantie scrie ca acesta cuva are garantie 10 ani, oare este serioasa treaba si daca am desfacut-o mai pot beneficia de garantie?

| elena explică:

Va multumesc pentru raspunsuri, chiar daca meseriasul a desfacut masina de spalat am rezolvat problema, pret in jur de 500 lei, iar eu injur de mama focului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la aia de unde ai cumparat-o, dar daca ai desfacut-o singura probabil n-o sa primesti garantie, daca citeai conditiile din certificatul de garantie ai fi aflat!
Nu incerca s-o mai repari singura, mergi la un centru specializat...nu stiu in Iasi ca nu sunt de acolo, dar precis exista. Trebuie sa aiba o firma mare si sa scrie pe ea ca repara masini de spalat!
bafta!
Si nu mai umbla NICIODATA la un aparat, daca nu esti de meserie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Bravo.
Daca ai umblat la ea, te-ai ars. Adio garantie, bani din buzunar pentru rezolvarea problemei.
Du-te la reprezentata de un ai cumparat produsul si vezi ce mai poti face.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, in concluzie, ai pierdut garantia pentru ca ai desfacut tu cuva sau pentru ca nu te-ai mai dus la reprezentanta lor?