| andre_9286 a întrebat:

Este posibil ca, cuva de la masina de spalat sa nu se invarte pentru ca are apa inghetata in ea?

Răspuns Câştigător
| Alynutzaaa a răspuns:

Am patit exact acelasi lucru... apa inghetzata in ea nu are cum sa fie doar daca ai tinut masina afara, sau intr-o camera unde erau -0 grade, insa e posibil sa fie de la piatra care se depune pe cuva ( aceasta a fost problema in cazul meu ). cel mai bine cheama pe cineva care se pricepe, decat sa strici masina, si in cazul in care masina de spalat e plasata intr-un loc fara caldura iti recomand sa o mutzi deoarece nici aparatelor casnice nu le place frigul! straight face

3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Da, e posibil, dar n-am inteles de ce are apa inghetata in ea? Totodata, poate ca s-a depus calcar, in timp, pe agregatul masinii si atunci de aceea nu merge.

| RMihai a răspuns:

Deci stai sa inteleg, masina de spalat sau frigider laughing glm, daca masina a stat afara poate sa inghetat apa in ea, da de obicei apa nu ramane numai un pic in pomba deci nu ar afecta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o problema cu masina de spalat :isi trage apa dar cuva nu se invarte (daca o invart eu cu mana se invarte usoar)cureaua este in regula dar se mai vad carbuni tociti :intrebare -poate sa fie de la carbuni?