| Roxy31312 a întrebat:

Am o problemă.

Am decis să îmi actualizez driver-ele. Mi le actualizez și apoi navighez pe internet.

A doua zi, vreau să intru pe un joc și îmi apare o eroare care era"video card dosen't work" sau ceva de genul.

Și apoi intru pe Device Manager și văd că nici Nvidia nu funcționează. Îmi scrie că "Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)". Am Nvidia GeForce 9200M. Windows 8.1 Pro.

Ce ar trebui să fac pentru a rezolva problema?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezinstaleaza driverul de la placa video si pune o versiune mai veche! Daca nu poti accesa calcualtorul, intra cu safe mod, restart si apesi repetat tasta F8, apoi din sageti, alegi Safe mod, apesi enter si te apuci de treaba.