| ѕlαѕհ a întrebat:

Salut. Am deschis azi PC-ul si nu imi recunoaste dreverul de la placa video. Imi da urmatoarea eroarele erori:
Load Vendrer DLL fail, please install VGA driver
Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 4) (aceasta eroare apare in Device Manager la Proprietatile Placii Video)
Am incercat sa fac update manual si tot nu merge. Imi apar si pixeli rosii pe ecran. Stie cineva cum pot rezolva?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca stii engleza este cel mai bun program: https://www.driverscloud.com/en/start

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apoi am vazut ca nu pastreaza drtiver-ul. Cred ca ai un virus! Incearca cu asta: https://www.malwarebytes.com/

| StalkerSoul a răspuns:

Salut! In functie de ce windows ai trebuie sa intri in safe mode! dezinstalezi drive-ul. o sa mearga! apoi descarci drive-ul placii. probabil ai nVIDIA sau amd. cred ca stii cum. si o sa functioneze!

| En3Rgi a răspuns:

Este un program pe care il folosesc mereu se numeste "driver booster" de la firma Iobit, poti lua si varianta gratis dar recomand pro. O sa iti descarce toate driverele care sunt outdated sau care ti ar trebui, poate asta o sa ti rezolve problema.

| ѕlαѕհ explică (pentru En3Rgi):

Eu instalez driverul corect si dupa ce zice ca a fost instalat cu succes, si sa restartez PC-ul sa functioneze. Dupa restart nu mai funcitioneaza driverul instalat. Se inchide tot ce tine de Nvidia din Task Manager instant si da eroarea: Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 4)