| balu a întrebat:

am o problema in jocuri, specificatii:Procesor:intel celeron 3.0 GHz, HDD:80 Gb Seagate, GeForce Fx5500 256mb/128 bits si de un timp cand ma joc orice joc mi se blocheaza si daca apas butonu sa il pun pe bara raspunde numai dupa 10-15 secunde si il pot inchide doar din task manager.In counter apar artefacte, adica tot felul de forme care apar si dispar repede.Am luat program de tempertura si uitati aici un screen:http://img189.imageshack.us/i/unledbq.png/ Mi-am comandat un arctic cooler pentru procesor ca vad ca e prea mare dar poate fi d ela placa video.Cine ma ajuta

1 răspuns:
| shnako a răspuns:

71 de grade e cat de cat ok pentru procesor asa ca l-ai comandat degeaba. Daca totusi vrei sa ii mai scazi temperatura, curata coolerul de praf.

Din moment ce iti apar artefacte, problema e evident placa video. Cumpara-ti alta.