| Vectra1 a întrebat:

Am un laptop : 4 gb ram, Procesor Intel pentiumR (2 cpus ) 1.9 1.9 ghz si placa video slaba... ( Intel hdr graphics pentium) si as vrea sa va intreb ce windows ar face ca jocurile sa nu imi mai mearga scadat ( gen cs go, dota 2 sau fifa 14 ).Am windows 7 ultimate 64 bit.Ce windows este cel mai bun pentru jocuri? DAU FUNDA! Vreau sa si argumentati de ce alegeti acel windows big grin MULTUMESC

6 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Tinand cont de placa ta video (care este foarte slaba, pentru genul de jocuri pe care le-ai mentionat), schimbarea windows-ului nu va aduce un plus in performanta jocurilor tale.
P.S: Nici procesorul nu-i prea stralucit.

| CataPopa a răspuns:

Procesorul nu te prea tine! Windows-ul pe care il ai este cel mai bun in gaming din punctul meu de vedere.Am un i3.Am bagat windous 8.1 pe 64 bit si nu imi mai mergea cs go.Am bagat inapoi windows 7 ultimate pe 64 bit si bum! Cs Go mergea.Cum am spus si ma repet...procesorul nu te tine!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa te ajute cu nimic in jocuri dar totusi iti recomand Windows 8.1. Pe langa faptul ca arata bine, se misca mult mai bine fata de Windows 7, in opinia mea.

| xXSonyXx a răspuns:

Pai eu cred ca xp este cel mai bun, bine si windows7 e bun, dar unele jocuri nu merg pe windows7.

| MskDesign a răspuns:

Ai gresit adresa! laughing
Laptop-urile nu sunt pentru gaming, oricat ar fi de performante si oricat ar sustine cei care le vand.Gaming-ul adevarat se face pe sistem desktop si procesor amd.

| Jipa95 a răspuns (pentru MskDesign):

Fanboy amd? laughing
Intel-ul matura cu ele pe jos in orice aplicatie/jocuri.