| alexcuamare123 a întrebat:

Hey TPU, am un ps4 slim pe care toate jocurile ruleaza perfect in afara de slime rancher, nu inteleg ce are ca pana si pe gta 5 se misca mai bine, va rog ajutati-ma. Tin sa mentionez ca jocul este cumparat in online si nu cu cd, dar inainte sa il cumpar un prieten a venit la mine cu cd-ul lui si era murdar, imi este frica ca cd reader-ul este zgariat din cauza cd-ului sau murdar.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este de la cd. Probabil asa este jocul. La ps4 mai trebuie curatat si inlocuita pasta termica cateodata dar sincer e cam riscant sa repari o consola in Romania

| Simpatic a răspuns:

Pai nu are legatura ca un prieten a venit la tine cu cd-ul lui atata timp cat jocul care iti merge greu e in format digital, problema este alta, are un fel de lag acel joc, nu voi sti eu cauza, poate e prost optimizat cumva, chiar daca la jocurile de ps este mult mai rar acest lucru decat la cele de pe PC, insa nu excludem aceasta posibilitate.

| alexcuamare123 explică (pentru Simpatic):

Nu are cum sa fie prost optimizat deoarece jocul a fost lansat pe ps4 in septembrie 2018, aveau timp sa il optimizeze, eu nici macar nu stiam ca trebuie sa pui pasta termica pe ps4

| alexcuamare123 explică (pentru anonim_4396):

Eu nici nu stiam ca trebuie sa ii pui pasta?