| 727 a întrebat:

caut o metoda functionala si verificata de a roota un a202fxxu3bte2 (sm-a202f). Momentan nu exista TWRP sau orice alt recovery custom pentru acest telefon.

1 răspuns:
| GPA a răspuns:

Înainte de-a face Root la telefon, te rog să salvezi toate datele din telefon în contul de Google sau Samsung Cloud sau pe o unitate de stocare (activează și sincronizarea conturilor în același timp).

Folosești Kingoroot: https://www.kingoapp.com, conectezi telefonul la o unitate PC prin cablul usb și ți-l rootezi din aplicație cu funcția "Root".

Poți încerca și Kingoroot apk, direct pentru Android. Te sfătuiesc însă să folosești un PC și un cablu de date.