| Pojega_Mihai-Cătălin_1977 a întrebat:

E Urgent! dau funda garantat!
Am un Laptop Lenovo Ideea Pad 110 de aproximativ o luna.Acum ceva saptamani mi-am facut un con microsoft.Am windows 10. De vreo 2 saptamani laptopul merge super greu.Nu mai pot vedea videoclipuri pe YouTube. Facebook merge foarte greu.Am intrebat o persoana specializata in acest lucru despre aceasta problema si mi-a spus ca e din cauza contului.Ma puteti ajuta ca sa sterg acest cont din laptop (Windows 10) Va rog frumos.

2 răspunsuri:
| Asriel a răspuns:

Hei Mihai
Desi nu sunt sigur ca e din cauza contului, te pot ajuta cu asta
Urmareste aceste imagini :
Pasul 1: https://www.tenforums.com/......ings-1.png
Pasul 2: https://www.tenforums.com/......ings-2.png

Sper ca ti-am fost de ajutor :)

| jonelx6 a răspuns:

In nici un caz nu e de la cont. In primul rand verifica conexiunea de internet, daca ai router, dai restart.
In al doilea rand, windows 10 de obicei descarca automat actualizari, iar daca mai ai si un internet slab/inchizi wifi-ul dupa ce ai terminat de stat pe net, dureaza ceva actualizarea, si asta iti mananca si viteza de net automat.
Daca pe cont mai aveai descarcate si aplicatii pe un pc anterior, atunci ele se descarca la fel automat in momentul conectarii, si iar iti mananca internet. poate de aia ti-a spus ca e din cauza contului. Cel mai bine e sa astepti sa se actualizeze.