| anonim_4396 a întrebat:

Hi all. Am nevoie de putin ajutor cel mai bun raspuns "funda",

Am o statie radio si as dori sa fac transmisia de semnal prin LNB la un alt LBN cu "farfurie" pentru primire as dori sa stiu daca este posibila asta daca as lega iesirea din statie prin cablu coaxial la un amplificator si apoi la LNB sau fara amplificator ar fi perfect as dori sa stiu daca merge daca cineva a incercat sau ce ar trebui pentru transmisie primire imi trebuie neaparat prin LNB deoarece sunt ieftine si pot acoperii distante mari " nu ma intereseaza licete etc " THXwinking

2 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Asta e o problema complexa iar tu nu ai pregatirea pentru asa ceva altfel nu ai cere informatii pe TPU. Ce vrei sa faci e aberant, iar daca insisti pe problema cauta informatii pe siteuri de specialitate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru nutepriveste21):

Am cunostinte foarte bune dar am nevoie de o parere ce ar fi mai bun iar pe TPU sunt multi ingineri care se pricep de aceea am apelat la TPU