| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Am avut un stick mai vechi care conținea fișiere inutile și tâmpite pe care le-am șters prin formatare dar cineva din familie le tot recuperează cu programul Recuva iar eu nu vreau să-mi reamintesc de acele fișiere, nu vreau să mai poată fi recuperate.

Cum pot face ca stickul să fie formatat în totalitate, să nu se mai poată recupera niciun fișier vreodată, să fie ca nou stickul, să fie totul șters?!

Există vreun program sau setare care poate face asta? Clar dau fundă! Urgent!

5 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Singura solutie este ca dupa ce il formatezi, sa rescrii ceva pe el. Cit mai mult, sa ocupe cit mai mult spatiu, pentru a fi sigur ca nu mai ramane nimic din ce nu doresti.

Bula
| Bula a răspuns:

Cand formatezi stick-ul, nu bifa "formatare rapida".
Cu programul Recuva NU se pot recupera pozele direct pe stick.
Recuperarea se face in alta locatie, iar "binevoitorul" tau de acolo le copiaza inapoi pe stick.
Cauta urmele recuperarii si pe calculator!winking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Arunca stick ul, mare rahat

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dupa stergere umple tot stick-ul cu niste fime sau alte lucruri.

| George0888 a răspuns:

Dezinstaleaza programul recuva