| berlin a întrebat:

Holla se poate copia windows de pe cd pe stick? adica sa copiez windows in pc iar apoi sa-l pun pe stick sa-u trebuie imagine iso?

7 răspunsuri:
| Rommeo a răspuns:

Trebuie facuta imagine iso dupa care faci din nou stcul bootabil.

| berlin explică (pentru Rommeo):

Si pot s-o fac de pe cd?

| Rommeo a răspuns (pentru berlin):

De exemplu faci/copii imaginea iso de pe dvd cu imgburn, dupa care sticul il faci cu rufus.

| peperonies a răspuns:

"sa-u" nu se scrie niciodata asa.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Teoretic, da. Practic, cel mai bine iei frumos un ISO si il pui cu Rufus pe batzul usb.

| danutzu96 a răspuns:

Daca ai cheie valida poti descarca imaginea de pe situl Microsoft si apoi o copiezi pe stick cu rufus.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La fel pentru orice Windows: https://www.youtube.com/watch?v=FUmvYQOJuuM
Ulterior o scrii pe stick cu Rufus. Este cel mai usor si bun.