| anonim_4396 a întrebat:

Îi merge cuiva canalul Animax?

6 răspunsuri:
| ChibiRose a răspuns:

Mie, de ce?

| Snowclaw a răspuns:

Mie nu D:

| CrissEmo a răspuns:

Mie...Dar de ce intrebi?

| Kampion a răspuns:

Mie, imi merge

| didulica a răspuns:

Da, imi merge, ma uit sambata si duminica la ghost hunters de la 21 15 pana la 23 30

| GulubuntzBudulush a răspuns:

Voi afișa o cronologie poate se va lipi ceva...
2003 Action+ (A+) se difusează la ora 7 și ceva împreună cu alte canale mai micuțe
2004 A+ (Anime+) un precursor al Animaxului se deschide care difuzează de la 7 și până la 1 și și mai târziu de la 8 până la 2
2007 A+ este cumpărat de la IKO Entertaiment de către AXN Inc. și la scurt timp transformat în Animax.
Cândva mulți nu au mai avut Animax
În 2014 ANimax a ieșit din România (n-a fost închis de tot chiar și în unele țări Europene se mai difusează, doar în unele ca România) dar încă se mai dă online Animax Online precum și Anime+ Online, fiind înlocuit de un produs Chellomedia (acum AMC Inc) numit C8
La începutul lui 2016 C8 s-a închis și nu s-a mai înlocuit cu nimic.
Se găsesc pe internet.
Semnat,
Un copil.