| anonim_4396 a întrebat:

Imi face si mie cineva un build cu un mini pc, tastatura de gaming, mouse de gaming, un mousepad si monitor? Toate sa fie noi, nu SH si mini pc ul sa aiba 16 GB RAM si Intel i7/Ryzen 7. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Si nu dadeai dovada de mai multa inteligenta daca ii spuneai ca nici unitate nu faci in 4000 RON, daramite periferice si monitor incluse?
Ca daca te uitai in intrebarile anterioare observai ca vrea obligatoriu periferice mai de soi, - cu RGB.

Nu cred ca exista persoana in tara asta care sa aiba 3800X si un monitor de 21.5 cu 60Hz.

Procesorul acela e facut pentru RTX 3060 / 3070 / 3080 sau RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Pana nu il cuplezi cu asa ceva, sistemul ce il contine e lipsit de sens. (bine, pentru munca mai poate fi combinat si cu placi video profesionale - nVidia Quadro, AMD FirePro.)
Gasesti placile astea in stoc?
Cel mai probabil nu.

In al 4-alea rand, era atat de greu sa impachetezi totul intr-un format cat mai mic?
Placa de baza miniITX sigur se gasea la pret apropiat, iar carcasa - de exemplu Aqirys Bellatrix.
E atat de usoara si de mica incat nu-ti dai seama ca o tii in mana.

8 răspunsuri:
| StefanE2019 a răspuns:

Nu zici preț, e degeaba cererea

| Maguraa713 a răspuns (pentru StefanE2019):

Hahahah ce destept te crezi tu....na, pret 4000 lei

| StefanE2019 a răspuns (pentru Maguraa713):

Păi de ce să mă cred deștept? Eu îți faceam un build de 9000 de lei dacă nu ziceai ce buget ai

| Maguraa713 a răspuns (pentru StefanE2019):

Da pentru 4000 atunci

| NLS a răspuns (pentru StefanE2019):

In primul rand, unde-i placa video?

In al doilea rand, formatul ATX nu inseamna miniPC, e nevoie de o placa de baza miniITX, cel mult o microATX, si o carcasa croita pe masura (dimensiuni cat mai mici).

| StefanE2019 a răspuns (pentru NLS):

In al treilea rând, chiar crezi că voi sta sa îmi bat capul cu un build de 3200 lei din care 1600 este procesorul deoarece așa își dorește el, și încă 800 pentru periferice?

| Maguraa713 a răspuns (pentru NLS):

Mulțumesc mult pentru tot timpul acordat întrebărilor mele! Respect!