| Ryder007 a întrebat:

Imi poate spune cineva mai multe detalii despre noul GPU "fiji", pe care AMD planuieste sa il scoata anul acesta? (fara links)

1 răspuns:
| Rolitech98 a răspuns:

Https://www.google.ro/amp/s/www.pcgamesn.com/amd/amd-radeon-pro-ssg%3famp

Ideea e ca cei de la amd tin mai mult surpriza.Sunt pe locul 1 si vor fi mereu.Pentru pret mai ales.
Si tineti minte ca amd-ul a facut pentru Intel procesoare ani buni la rand.
Gpu-l fiji este bazat pe o arhitectura noua cu chip-uri de menorie ca si ssd-ul (mult mai rapide decat placile grafice anterioare).
Asteptati-va la un pret piperat.