| youronlyone a întrebat:

Buna,sunt studenta la drept in Constanta anul I si as dori sa va intreb imi poate spune cineva niste detalii in legatura cu proiectul Elsa? Va multumesc!

2 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna

Ce anume te-ar interesa? E un ONG al studentilor la drept, la nivel european, care are diferite proiecte legate de drept precump si stagii de pratica in Europa.
In Romania este prezenta in principalele centre universitare, la nivel de 2004-2005 era si in Constanta, desi nu foarte activi. Te poti interesa pe situl lor, sau daca intalnesti afise in facultate. In general se fac recrutari in octombrie.
Am fost membru ELSA Cluj-Napoca in perioada 2004-2006, a fost interesant, nu regret nimic.
Pe langa activitatile acedemice, am cunoscut o multime de oameni misto, cu o parte mai tin si acum legatura.
Merita incercat, nu pierzi nimic daca te inscrii. Vezi cum te integrezi, daca'ti place, te poti retrage oricand daca nu e pe gustul tau.
Nu-mi dau seama exact ce vrei sa stii, arunca un ochi pe site, eventual intreaba ceva mai concret si iti pot raspunde.
Multa bafta

| youronlyone explică (pentru CataC):

Despre ce ONG vorbesti tu? eu m-as inscrie dar din cate am inteles ei fac foarte multe intalniri aiurea gen toata ziua in cafenele si etc.Acum nu stiu ce sa zic sa nu fie ceva gresit sti... poate ma voi inscrie la primavara ca din cate am inteles se fac inscrieri si atunci.