| Zipix a întrebat:

Imi puteti face un setup bun pentru gaming, nu facut de amatori, ci unul chiar bun care sa duca jocurile ca GTA 5, Just Cause 3, Dying Light si alte jocuri care chiar necesita piese de calitate cu setarile pe Ultra.
Bugetul meu este de 3500 lei dar il pot depasi pana la 4000 lei.
Si setupul sa fie facut pe piese, nu gata facut de catre nu stiu ce firma ca de obicei sunt praf din punct de vedere calitate/pret comparativ cu Pc-urile facute pe piese.
Si prin setup ma refer doar la unitate si tot ce cuprinde aceasta.

Răspuns Câştigător
| vidii a răspuns:

Salutare,daca spui ca poti urca pana la 4.000 lei iti recomand urmatorul sistem
- i5 puternic
- placa de baza dotata
- 8gb ram
- 1tb hdd
- 240gb ssd pentru windows+programe
- Ai gtx 970, o placa video foarte performanta si rece + ca, consuma putin
- sursa de calitate
- carcasa de calitate
DVD-rw n-am pus, poti instala windows de pe un stick usb bootabil
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1501678/

1 răspuns:
| Mari34512345678910 a răspuns:

Pai vezi ca tu trebuie sa te hotarasti, mai bine uitate pe eMAG sau pe ce vrei tu, da i mai bine sa stii tu ce iti trebuie asa incat sa te incadrezi in banii pe care i ai.