| Decebalul a întrebat:

Cam cat ar costa mai exact o unitate gaming pe care sa mearga absolut toate jocurile care exista acuma la grafica ultra?

Răspuns Câştigător
| Mafiotu007 a răspuns:

Tin sa il contrazic pe matrix, iti poti lua cu 4000 lei pe componente sa iti duca tot ultra, si peste 2-3 ani schimbi doar procesoru sau placa video si te mai tine 2-3 ani, si tot asa.

Daca ai un gtx 960 sa zicem, acum iti merg toate jocurile pe ultra, peste 3 ani pe high, peste inca 3 ani pe low si medium si tot asa.Deci ai ce sa facilaughing. Bafta!

| Decebalul explică (pentru Mafiotu007):

Si jocurile precum FarCry 4 sau Dying Light, care au niste cerinte?

| Mafiotu007 a răspuns (pentru Decebalul):

Ti-am zis ca iti merg toate jocurile pe ultra pentru 3 ani, citeste mai cu atentie.Dar trebuie sa mai schimbi din cand in cand.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Undeva la 4500 lei. La banii astia iti faci o configuratie care sa duca jocurile cel putin 2-3 ani.

| matrix100 a răspuns:

Pentru ceea ce vrei tu iti trebuie un calculator de ultima generatie care costa peste 100 de milioane si in 2-3 ajunge sa valoreze mult mai putin decat ai dat tu pe el