| MeGaZ a întrebat:

Imi sacadeaza jocul CrossFire(de la Z8Games.com)!
Deci cand intru in joc se blocheaza asa o secunda. Problema asta o am mai la toate jocurile Online. Am instalat placa Video si de Retea de 20 de ori si tot nu a mers. Ce poate fi?
Sa ma ajute cineva, deci jocul merge 5 secunde perfect 1 secunda sacadeaza, am antivirus oprit...tot tot tot, numai jocul Ruleaza.
Am, instalat si windowsul, dar problema persista. Jocul are 110Fps...Care o fi cauza sacadarii?
Informatii:

nVIDIA nForce 6100-430 Video Adapter

CPU Type AMD Sempron 140, 2700 MHz (13.5 x 200)

OS Name Microsoft Windows XP Professional
OS Version 5.1.2600 (WinXP RTM)

nVIDIA nForce 6100-430 (MCP61P) - LAN Controller (PHY: Realtek RTL8201CL/CP) PCI

Cam atat cu informatiile.
HELP ME!

2 răspunsuri:
| 1Many a răspuns:

Internetul este problema.

| onlyforme a răspuns:

Da ar putea fi netu. dar mai poate fi si alceva du-te in taskmanager si dai click drepta pe joc si iti apare set priority selecteaza realtime...adica jocul respectiv are mai multa prioritate.