| DoarOana a întrebat:

Imi spuneti va rog cum pot sa extrag o imagine dintr-un fisier video? Am un videoclip facut cu telefonul (format. MOV QuickTime Player) si nu stiu cum as putea sa iau un anumit cadru sau sa extrag o imagine.
Am incercat sa deschid videoclipul si cu BSPlayer sau Windows Media Player dar mi se blocheaza.
Ofer fundita. (poate stiti un program daca nu se poate extrage cu QuickTime)

3 răspunsuri:
| Alexander_1900 a răspuns:

Majoritatea playerelor video au functia Screenshot ( face poze in materialul video ), daca nu poti folosi tasta integrata respectiv " prt sc sys rq " de pe tastatura ta, dai drumul la videoclip in fullscreen si cand vrei sa faci poza apesi tasta, apoi mergi in aplicatia Paint, mergi la Edit si dai Paste, salvezi imaginea si gata, poti face o multime, succes :p

| xWeasel a răspuns:

Stiu eu ii dai print si decupezi imaginea daca nu sti da-mi add nevastuicool@yahoo.com si til fac

| xWeasel a răspuns:

Pornesti video il opresti la partea in care vrei imaginea faci print decupeti ceti trebuie si gata daca n-ai inteles ma gasesti la nevastuicool@yahoo.com