| jaka000 a întrebat:

În ce format se salvează un fișier HTML?

6 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

.html
Adica e destul de deductiv laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

.html

| Catalinjr a răspuns:

.html care se poate edita cu mai multe programe, notepad, textpad etc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa cum ii zice si numele, in formatul html

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

In format. html

| flixbuster a răspuns:

Este "text file" - spre deosebire de un fisier JPG (de exemplu) care este "binary file".

Un "text file" il poti deschide cu orice editor de text si intelegi ce scrie in el. Un "binary file" il poti deschide cu un editor de text dar nu vei intelege mai nimic din el (poate doar niste string-uri), iti trebuie un program care sa stie cum este structurat fisierul astfel incat sa ii interpreteze corect continutul.