| Florin_Darastean_1993 a întrebat:

In legatura cu iphone 7 si butonul home, daca se defecteaza butonul nu va mai functiona amprenta ca si la predecesoarele iphone, intreb asta pentru ca am gasit display nou cu tot cu butonul home!

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cred ca butonul ala e doar un buton,nu ala inregistreaza amprenta,prin el se inreginstreaza dar se duce in telefon,deci se poate inlocui. Daca ai gasit display cu buton cu tot sigur nu este OEM, sau genuine cum zic ei, deci este un display after market, butotnu ala tot ce este posibil sa nu functioneze, sau la fel de bine poate functiona.Deci daca butonul ala se strica normal ca nu mai functioneaza amprenta ca nu are cine o citi, deci butonu ala asta face citeste amprenta. Daca ai probleme cel mai bine este sa inlocuiesti ce ai defct cu piese tot de la un iphone, asta daca ai posibilitatea, daca nu incerci si ce ai gasit tu.

| Florin_Darastean_1993 explică (pentru relian):

Mersi de informatie