| anonimgl a întrebat:

Incerc sa instalez windows-ul xp sp3 o copie a originalului dar imi da eroarea "file \i386\1_intl.nls could not be loaded The error code is 256 Setup cannot continue.Press any key to exit." Ce credeti ca poate fi?
Windows l-am instalat si pe alt pc si functioneaza fara probleme.

1 răspuns:
| MMihai a răspuns:

Ai cd-ul cu Windows-ul zgâriat!
Trebuie alt cd sau dvd cu W. sau mai bine cu alt sistem de operare, încearcă să instalezi sistemul de operare Kiwi Ubuntu Linux, sau sistemul de operare Ubuntu Linux v11.04.
Poate calculatorul tău va accepta unul din aceste 2 sisteme de operare.
Nu pot fi instalate amândouă pe același hard ori unul ori altul.