| Marian150 a întrebat:

Intel quad core q6600
8gb ram ddr2
Gt710/r5 230
E bun de ceva?

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

De jucat jocuri vechi pe highbsi poate unele mai noi pe minim.

| Marian150 explică (pentru Wr3nch):

Aha

| Wr3nch a răspuns (pentru Marian150):

Cel mai sigur e sa intri pe game debate, cauti jocul la search, bagii piesele si vezi ce rezultat primesti.

| Daniel_Gociu_1999 a răspuns:

Da,bun de aruncat la gunoi

| DoctorWh0 a răspuns:

Procesor din 2007, RAMi din 2003, placa video low end din 2016.
E bun pentru basic web browsing, si jocuri vechi de medium-high sau jocuri noi pe ultra low.

| flixbuster a răspuns:

Vad ca te-ai upgradat de la Core 2 Duo la Core 2 Quad.

E bun pentru office, internet, filme, muzica, invatat programare sau pentru scoala. Pentru jocuri - slabut. Mai poti rula Linux, un server Web sau de baze de date (ai RAM destul). Depinde si de storage - cu un HDD va fi putin mai lent, un SSD se va simti (intotdeauna se simte).