| CatalinAlex95 a întrebat:

Intr-o zi cand ploua aveam calculatorul in priza si deodata un fulger mi-a facut un scurt circuit. Cred ca mi s-a ars ceva. Ce mi s-a putut arde?

5 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Mie mi s-a intamplat la fel.In cazul, unul fericit, s-a ars sursa.Am schimbat-o si merge struna compul, dar cum au scris si alti utilizatori pot fi mai multe. Daca nu primeste curent, probeaza o alta sursa, daca primeste curent, vezi placa de baza.

| HaKa93 a răspuns:

In cel mai bun caz sursa daca nu primeste curent, daca nu se aprinde deloc.

daca se aprinde si nu poti sa faci nimic e de la rami.

| BazikR1 a răspuns:

In cel mai rau caz ti se ardea priza, incarcatorul (din cate stiu eu) dar daca nu ai semne evidente nu ai de ce sa iti faci griji gratuite! Sper ca ti-am fost de folos

| CristeAndreea a răspuns:

Eventual,poate ti s-a ars placa de baza daca tine de unitate happy daca tine de monitor, e putin mai complicat big grin

| Racadau1899 a răspuns:

Placa de baza