| RobertUng11 a întrebat:

Aseară pe la 12 a început să plouă și să tune, eu în acel moment am scos PC-ul din priza, iar dimineața când mă trezesc bag in priza si vad ca nu se mai aprinde. Nu cred că s-ar arde ceva daca nu e în priză...

3 răspunsuri:
| Ma3YaN1998 a răspuns:

Salut!
Posibil sa se fi ars sursa. (Asta in mare parte este bine, deoarece nu ti s-a ars alt ceva [placa de baza/procesor/placa video]).
In plus o sursa nu costa foarte mult, se pot gasi si pana in 100 Lei.
Incearca sa urmezi succesiunea aceasta de pasi cand opresti un PC, indiferent de ce se intampla.
1. Click stanga pe 'Start' (Iconita aceea o ai in stanga jos la desktop [are 4 culori: rosu, verde, albastru, galben]).
2. Click stanga pe shut down (in dreapta jos a chenarului 'Start').
3. Dupa oprirea completa a sistemului recomandat este sa scoti din priza stecherele pc-ului.

Mult succes!

| RobertUng11 explică (pentru Ma3YaN1998):

Mulțumesc de ajutor!

| alexboss2020 a răspuns (pentru RobertUng11):

Posibil sa fie de la placa de baza!