| Jigokunokishi a întrebat:

La noul meu telefon imi scrie cum ca cardul meu actual de memorie poate afecta functionarea sistemului telefonului. Ce inseamna asta? Ar trebui sa cumpar alt card?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Scoate card-ul de memorie si introdu-l din nou in telefon.
Daca telefonul da acelasi mesaj in continuare, atunci card-ul poate fi defect, incearca-l cu alt card sau intr-un cititor de card.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă este vechi și încet, va face și telefonul sa meargă încet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce clasă e cardul?

| udrescuf a răspuns:

Reintroduce cardul sau daca nu merge cumpara unul nou.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Incearca sa devirusezi cardul intr-un pc

| andyarx a răspuns:

Depinde cat de vechi e cardul, daca cardul este de viteza mica (asta incearca sa-ti zica telefonul) iti va afecta viteza de functionare la toate aplicatiile care au extensii in card si la toate fisierele care sunt sau au legaturi sau extensii in card. Ideea este ca trebuie sa iti iei un card nou dar sa fii atent ca pe card ( adica pe ambalaj ) sa scrie undeva 10+ clas, sau doar 10+ care sunt carduri de mare viteza si se gasesc oriude ex altex, media glaxy, eMAG etc