| anonim_4396 a întrebat:

Am putin spatiu pe telefon. Trebuie sa-mi cumpar un card de memorie? Cam ce card de memorie ar fi potrivit, dar sa fie bun, sa nu am probleme dupa aceea (ot un telefon Nokia asa 201)? Ar erge sa folosesc cardul si pe alt telefon?

7 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Da/un micro card, te duci la orice firma de telefonie, si iti da ei.preturile sunt cam aceleasi cam peste tot.bafta!

| stlucian a răspuns:

Da are port microSD:

microSD, up to 32 GB

sursa:

http://www.gsmarena.com/nokia_asha_201-4280.php

deci poti cumpare un card de memorie pana in 32 GB(atat suporta tel)
MicroSD gasesti la orice magazin cu produse telefonice/PC.Cardul poti sa-l folosesti dupa pe orice device care are port microsd si bnineinteles daca suporta capacitatea de stocare (in cazul cand cumperi unul de 32GB); Nu toate tel suporta 32GB sunt care suporta numai 8 sau 16GB depinde de producator/model tel.
Oricum recomand 2x16 decat unul de 32.

http://www.emag.ro/......rie/stoc/c

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuzati greselile ultima intrebare lasati-o

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca telefonul are port pentru sd card poti cumpara orie sd card vrei.Sunt de diferite capacitati, de 2, 4, 8 16 giga. Bineinteles ca un sd card cu spatiu mai mare costa mai mult.Si da, merge si pe alt telefon, pentru ca sunt pentru telefoane, nu pentru un anume telefon.Asa cum sunt stick-urile pentru pc/laptop asa sunt si sd cardurile pentru telefoane.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Scuza-ma dar nici eu nu stiu ce inseaman adaca are port pentru sd card?

| LTAA a răspuns (pentru anonim_4396):

Port = locaș, și da are pentru MicroSD.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Adica locasul ala care bagi sd cardul. Daca suporta si sd card de 32, bagi si din acela dar trebuie formatat in ntsf, daca nu ma insel.